Poštovní autobusy 1919-32, nová kniha

Dobrý den,

skoda_sentineldovolte, abych Vás informoval o vydání druhého dílu Dějin státní autobusové dopravy, nazvaného POŠTOVNÍ AUTOBUSY 1919 – 1932. Kniha vyšla u příležitosti 95. výročí vzniku ČSR a následujícího 95. výročí obnovení linkové autobusové dopravy, přerušené v roce 1914 z důvodu mobilizace autobusů a řidičů. V nově vzniklém státe se největším autobusovým dopravcem stala poštovní správa a zůstala jím až do roku 1932, kdy byly její linky převzaty ČSD. Řada z nich, v roce 1949 předaných ČSAD, je v provozu dodnes.

Atraktivní kniha formátu 230 x 297 mm s množstvím kvalitně vytištěných fotografií autobusů a nákladních automobilů, dobových jízdních řádů, zajímavých dokumentů a tabulek s přehledy typů autobusů a autobusových linek byla vydána ve spolupráci s Poštovním muzeem České pošty. Podrobnosti o obsahu knihy, ukázky některých stránek a informace o jejím prodeji najdete na www.autobusyhoffman.cz Další ukazky jsou v příloze. Vzhledem k nízkému počtu výtisků není tato kniha, která je vhodným vánočním dárkem, v širší distribuci.

Provoz nejstarších autobusových linek z doby před 1. světovou válkou byl ukončen před 100 lety! Pokud tedy v knihovně ještě nemáte první díl Dějin státní autobusové dopravy, nazvaný POŠTOVNÍ AUTOBUSY 1908 – 1914, tak v případě současného objednání obou dílů poskytujeme celkovou slevu 300,- Kč. Podrobnosti o prvním dílu rovněž najdete na našich internetových stránkách, kde je i odkaz na facebookový profil. Další ukázky jsou v příloze zde (Plzeň) a zde (Dubá).

S pozdravem
Ing. Petr Hoffman, autor knih

Článek vložen dne: 18 Listopad 2014 do rubriky: Pro veřejnost

Comments are closed.