ČKHV Karlovy Vary, z.s.

o nás

Kořeny klubu ČKHV Karlovy Vary sahají do roku 1966, kdy skupinou nadšenců – tehdy členů Autosport klubu Karlovy Vary, založila „veterán klub Vysílač“. Předsedou klubu byl zvolen  p.Jiří Průcha, který procoval na vysílačce – Stará Role. Zde jsme měli první klubovnu.  V té době byla veškerá zájmová činnost organizována pod Svazarmem. Někteří členové nově založeného klubu jezdili s vozidly, které již tehdy byly veterány – Hanomag Kurier neb o Jeep Willys. V této době byla možnost získat stará auto téměř zdarma.  Tyto historická vozidla jsme zachraňovali, opravovali ve dřevěné, propůjčené kůlně v Chodově u Karlových Varů.

V roce 1968 byla navázána spolupráce s veterán klubem v západoněmeckém  Straubingu. Zajistili jsme vozidlům účast na domácích i zahraničních akcích. Společně jsme vlastnili a provozovali např. BMW Dixi z roku 1930, Praga Piccolo z roku 1928, Horch z roku 1937, atd. Mimo veteránské akce, jsme pořádali pravidelné výstavy před hotelem Thermál v Karlových Varech.

Po roce 1989 – 1990 jsme byli osloveni Československým klubem historických vozidel, který vznikl, jako možná první sdružení po pádu  Svazarmu. Na základě Pražského Aero klubu, který založil a doposud vede p. Jiří Zítek, byl založen Český klub historických vozidel Karlovy Vary a do čela klubu byl zvolen p. Jan Chobot a tento klub doposud vede jako předseda. Dále byla zřízena klubová testační komise, aby klub mohl provádět testace na historickou původnost i pro širokou veřejnost.

Zapsal Jan Chobot  23.3.2022

kontakty
REKLAMA
REKLAMA
ckhv.cz
REKLAMA
REKLAMA